Tysdag ettermiddag har valstyret godkjent røystene og valet, og Kinn kommunestyre blir då sjåande slik ut: (vara er lista opp i rekkefølge).

Høgre

1. Bengt Solheim-Olsen

2. Anett Berg

3. Mats Brunsvik

4. Arlene Vågene

5. Dagrunn Almenning Kvalheim

6. Håkon Skram Heggen

7. Morten Andreas Hagen

8. Ørjan Kvalheim

9. Bente Olseth

10. Hanne Husebø Kristensen

Vara: Siri Sunde, Solbjørg M. Teige, Terje Svardahl, Trine Hovland, Øystein Sandøy, Morten Mortensen, Vebjørn Leite Olsen, Ingvar Torsvik Myrvollen, Andre Øvstedal, Jarl Magne Silden

Arbeidarpartiet

1. Ola Teigen

2. Silje Ødegård Standal

3. Tove Lill Refvik Volle

4. Tor Åge Gravdal

5. Ninja Tolo Ness

6. Anders Ole Sunnarvik

7. Stine Kråkenes Øvrelid

8. Doris Christensen

Vara: Ronny Cassells, Bente Nygård, Inger Strand Kvalheim, Frida Hegranes Selvik, Lars Terje Standal, Karianne Torvanger, Marie Jensen, Yngve Moan, Agnieszka Toporska, Ralf Einar Johannessen, Majed Alkhaldi

Frp

1. Frank Willy Djuvik

2. Kjell Bjørn Refvik

3. Miriam Nesje

4. Kjell-Magne Kvalheim

5. Ronny Mobakken

Vara: Per Olav Hauge, Magne Sætren, Bjarne Holme, Ståle Melvær, Martin Inge Eikås, Frode Holme, Borys Sukhanyk, Stig Flølo

Raudt

1. Daniel Henriksson

2. Kjell Oldeide

3. Geir Oldeide

4. Hege Chatrine Brandsøy

Vara: Marie Kronen Tveranger, Roy Husevåg, Geir Kråkenes, Elise Svardahl, Kent Hammersvik, Erlend Baugstø-Brandsøy, Audur Rafnsdottir

Venstre

1. Jacob Nødseth

2. Edvard Iversen

3. Anne Marit Seljeseth

Vara: Hilmar Eliasson, Torstein Hagen, Malvin Horne, Nikolai Valvik, Jan Henrik Nygård, Silje Jansen Nybø

Senterpartiet

1. Jan Arve Midtbø

2. Sidsel Kongsvik

3. Anita Eikevik

Vara: Elisabeth Halsne, Magne Ove Midtbø, Jon Asle Svår, Heidi Borge, Oddvar Endestad, Stig Asle Midtbø

INP

1. Lillian Bratholmen

2. Jan Gunnar Holvik

Vara: Vidar Solvang, Per Bjarte Reksten, Tom Erik Aldeholm, Else Frøynes, Teodor Sagevik

SV

1. Jon Valur Olafsson

2. Bente Nilsen

Vara: Siri Solbakken, Ingunn Frøyen, Heidi Rønhovde, Grethe Stavø, Anette Stene Seljen

KrF

1. Gustav Johan Nydal

2. Aud Norunn Vig

Vara: Anne Karine Lysne, Ingvill Førde Torvanger, Ingeborg Svånå, Johan Vadøy, Trond Øien