Sjekk om våre lokale skyttere traff blinken i dobbeltstevnet

Skyttere og arrangører venter spent på anvisning. Fra venstre: Kåre R. Haugen (Hjartåbygda), Jon Henrik Sætre (Hundeide), Tor Erik Halsteinslid (Haugen), Leiv Reksten (Nordbygda og Rand) og Arve Halsteinslid (Haugen). Foto: privat 

Sport

Hundeide Skyttarlag og Nordbygda og Rand Skyttarlag avviklet begge feltstevner på Hundvikfjellet søndag 7.april, og arrangørene melder om godt vær og god stemning. 50 skyttere deltok på Hundeides stevne der klasse 2-5/V55 ble vunnet av Leiv Reksten fra Nordbygda og Rand. På stevnet til Nordbygda og Rand var det 51 deltakere, der Lars Høybakk fra Langevåg ble vinner i klasse 2-5/V55. 

Resultatene for våre lokale deltakere og vinnerne i de respektive klassene ble som følger:


Hundeide

Klasse 2-5/V55:

1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand (V55) 29/20

2. Arve Halsteinslid, Haugen (5) 29/19

3. Ruben Olai Tytingvåg, Nordbygda og Rand (3) 29/14


Klasse 3 (10 skyttere):

1. Ruben Olai Tytingvåg, Nordbygda og Rand 29/14

3. Jon Henrik Sætre, Hundeide 24/15

4. Tor Erik Halsteinslid, Haugen 24/12

5. Anna Kirsten Hellevang, Haugen 23/4

6. Rolf Magne Hellevang, Nordbygda og Rand 22/10

7. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand 22/2

8. Silje Veronica Ludvigsen, Nordbygda og Rand 21/10

9. Terje Lundebrekke, Stadlandet 20/14

10. Oddgeir Stokkevåg, Stadlandet 17/8


Klasse 4 (7 skyttere):

1. Roy Cato Hopland, Nordbygda og Rand 25/12

4. Ben Magne Stokland, Stadlandet 24/6

5. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand 23/9

6. Bjørnar Osnes, Syvde 23/4

7. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 16/4


Klasse 5 (2 skyttere):

1. Arve Halsteinslid, Haugen 29/19

2. Marie Alme, Nordbygda og Rand 18/5


Klasse V55 (3 skyttere):

1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 29/20

3. Kjell Magne Åshamar, Hundeide 9/2


Klasse R (4 skyttere):

1. Marte Skeistrand, Eidsbygda 26/11

2. Rasmus Hellevang, Nordbygda og Rand 26/10

3. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide 25/11

4. Johanne Normann Hellevang, Nordbygda og Rand 23/7


Klasse ER (4 skyttere):

1. Sunniva Høybakk, Langevåg 30/27

2. Henrik Haugen, Fiskå 30/21


Klasse J (7 skyttere):

1. Bendik Stokland, Stadlandet 30/22

2. Odd Helge Muldsvor, Nordbygda og Rand 30/21

3. Stian Skeistrand, Eidsbygda 30/15

5. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand 29/20

6. Hedda Melheim, Eidsbygda 28/20

7. Fredrik Taklo, Hundeide 25/15


Klasse V65 (4 skyttere):

1. Magne Skårbø, Stadlandet 30/25


Klasse V73 (7 skyttere):

1. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand 30/25

5. Erling Sylte, Fiskå 29/25



Nordbygda og Rand

Klasse 2-5/V55:

1. Lars Høybakk, Langevåg (4) 30/17

2. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand (4) 28/16

3. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand (V55) 28/16

4. Arve Halsteinslid, Haugen (5) 27/19

5. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand (4) 27/13


Klasse 3 (10 skyttere):

1. Lars-Herman Hermansen, Dalane 26/14

2. Rolf Magne Hellevang, Nordbygda og Rand 26/7

3. Alf Roger Muldsvor, Nordbygda og Rand 25/13

4. Silje Veronica Ludvigsen, Nordbygda og Rand 25/11

5. Terje Lundebrekke, Stadlandet 24/18

6. Tor Erik Halsteinslid, Haugen 24/15

7. Jon Henrik Sætre, Hundeide 24/14

8. Anna Kirsten Hellevang, Haugen 22/11

9. Ruben Olai Tytingvåg, Nordbygda og Rand 21/7

10. Kristian Lotsberg, Nordbygda og Rand 20/8

11. Oddgeir Stokkevåg, Stadlandet 19/6


Klasse 4 (7 skyttere):

1. Lars Høybakk, Langevåg 30/17

2. Atle Lotsberg, Nordbygda og Rand 28/16

3. Jan Ove Lotsberg, Nordbygda og Rand 27/13

4. Ben Magne Stokland, Stadlandet 27/2

5. Bjørnar Osnes, Syvde 26/10

7. Roy Cato Hopland, Nordbygda og Rand 25/9


Klasse 5 (2 skyttere):

1. Arve Halsteinslid, Haugen 27/19

2. Marie Alme, Nordbygda og Rand 22/9


Klasse V55 (3 skyttere):

1. Leiv Reksten, Nordbygda og Rand 28/16

2. Kjell Magne Åshamar, Hundeide 21/4


Klasse R (4 skyttere):

1. Rasmus Hellevang, Nordbygda og Rand 27/11

2. Sondre Rotihaug Dalseth, Hundeide 27/10

3. Marte Skeistrand, Eidsbygda 25/15

4. Johanne Normann Hellevang, Nordbygda og Rand 21/8


Klasse ER (4 skyttere):

1. Sunniva Høybakk, Langevåg 29/25

3. Henrik Haugen, Fiskå 29/17


Klasse J (7 skyttere):

1. Jakob Lotsberg, Nordbygda og Rand 30/26

3. Fredrik Taklo, Hundeide 30/23

4. Stian Skeistrand, Eidsbygda 30/20

5. Hedda Melheim, Eidsbygda 29/21

6. Bendik Stokland, Stadlandet 29/10

7. Odd Helge Muldsvor, Nordbygda og Rand 28/17


Klasse V65 (4 skyttere):

1. Magne Skårbø, Stadlandet 30/23


Klasse V73 (7 skyttere):

1. Toralf Årdal, Jølster 30/27

2. Kristen Lotsberg, Nordbygda og Rand 30/22

3. Erling Sylte, Fiskå 29/27